Tour de France. Norwescy kolarze w żałobnych opaskach

Startujący w Tour de France norwescy kolarze Thor Hushovd i Edvald Boasson Hagen podczas sobotniego etapu jechali z żałobnymi opaskami. Chcieli w ten sposób uczcić ofiary piątkowych zamachów w tym kraju, w których zginęło 91 osób.

- Jestem wstrząśnięty tym, co się dzieje w Norwegii. Nie mogłem spać i oglądałem przerażony telewizję. Start w sobotnim etapie był jedyną rzeczą, którą mogłem zrobić dla ofiar i ich rodzin. Jechałem dla nich - powiedział Thor Hushovd reporterom telewizji TV2.